באמצעות רישום סימני מסחר תוודאו כי הסימן המסחרי שלכם לא יהיה זהה לכל סימן מסחרי רשום אחר. במידה ותפרו בשוגג את הסימן או לחלופין את השם המסחרי של פלוני אלמוני, הנכם צפויים להיגרר להליכים משפטיים ארוכים ומתישים באמצעות הבעלים החוקיים של הסימן המסחרי הרשום, מה שיגבה מכם זמן יקר והוצאות כספיות ניכרות, כמו למשל – וויתור על כל רווח שהשגתם מכורח השימוש הלא חוקי מהסימן שאינו רשום. באם תמשיכו לקרוא, תגלו דברים נוספים על רישום סמני מסחר, שטרם ידעתם…

מה הזמן הכי נכון לבצע רישום סמני מסחר?

הזמן הכי נכון לבצע רישום סימני מסחר הוא "אתמול", משמע – בהקדם האפשרי. מרבית בעלי החברות מתחילים את משא הבירורים על הסמנים המסחריים עוד הרבה לפני שהם פותחים את בית העסק שלהם. אומנם זה ייתכן, אבל זה יעלה לכם בהמון כסף של הוצאות משפטיות באם תיאלצו לשנות את שם בית העסק שלכם, במידה ותפרו בשוגג את הסמן המסחרי שרשום על שם מישהו אחר.

מה הסיבות שאמורות לגרום לכם לבחור בנתיב של רישום סמני מסחר?

יש הרבה סיבות אשר מתיימרות לגרום לכם להחליט לבצע רישום סמני מסחר. קצרה היריעה מלהכיל את כולן. בכל זאת, החלטנו להציג בפניכם את שלושת המובילות, כדלקמן –

  • עם הרישום של סמני המסחר, יהיה באפשרותכם לעשות שימוש באייקון – ®, אחרי הסמן המסחרי שלכם, מה שמאשר שהסמן המסחרי שלכם רשום על פי, ובהחלט יוסיף קורטוב של יוקרה לבית העסק שלכם.
  • עם הרישום של הסמן המסחרי שלכם תקנו לעצמכם את הזכות לתביעה משפטית אל מול כל מי שיפר את הזכויות שלכם. כאשר הקדמתם לבצע את הרישום של הסמן המסחרי במכס, תוודאו שאין יהיה ייבוא של מוצר מזויף.
  • באם בית העסק שלכם מעוניין להתרחב ברחבי העולם, תוכלו לעשות שימוש בסמני המסחר לבקשה של סימן מסחרי זר.

מה יקרה אם לא תבצעו רישום סמני מסחר?

במידה ולא תבצעו רישום סמני מסחר, ההגנה על השירותים או על המוצרים שלכם תבוסס רק על שימוש במן מסחרי באזור גיאוגרפי מצומצם, מה שבהכרח יכול להגביל את הזכויות שלכם, וזאת בשל העובדה כי הנכם עשויים לאכוף את הזכויות של סמני המסחר שלכם רק באזור מסוים שבו נעשה השימוש באותו סימן מסחרי.

לסיכום – מה ייתן לכם רישום סמני מסחר?

רישום סמני מסחר יאפשר לכם ליהנות מהזכות להגיש תביעה משפטית בהיבט של הסמן המסחרי שלכם בבית המשפט. כמו כן, הוא יירשם במסד המתונים בתור המתנה לרישום של סמנים מסחריים, מה שיספק תודעה ברורה ופומבית לכל מי שתר אחרי אותם סמנים מסחריים.

מאמרים מומלצים