מזרון איכותי מאוד חשוב לסובלים מכאבי גב, ובכלל לשם שינה איכותית. אבל המזרון שקניתם כבר לפני עשר שנים, בוודאי כבר "עשה את שלו" ו"ידע ימים יפים מאלו", ולכן הגיע הזמן להחליף אותו. יש כל מיני פרמטרים שיש להביא בחשבון לפני החלפת המזרון, כמו למשל – משקל הגוף שלכם. השיקולים מתלווים לבחינת מסגרת התקציב, למרות שיש דברים שאסור לחסוך כסף עליהם, כדוגמת רכישה של מזרן.

לפי איזה סימנים יש להחליף מזרון?

יש אנשים שמאמינים, כי במידה ותוקף האחריות על המזרון שהם רכשו אינו פג, זה הוא סימן מובהק לכך שלא צריך בכלל להחליף אותו. אבל זאת טעות מיסודה. במידה ותקראו את כל מה שכתוב בקטן בהסכם האחריות שקיבלתם מהחנות מזרנים, תגלו כי יש דברים בגו. במידה ויש כתמים על המזרן, או במידה ולא עשיתם שימוש בבסיס תואם מתחת אליו, כל אלו עשויים להביא לכדי ביטול האחריות על המזרון שלכם. מטבעם של מזרונים הוא להחזיק מעמד עד כעשור. אבל לא כל מזרון יכול לחיות לנצח עד כדי כך. אתם חייבים לשים לב לתמרורים האדומים שמוצגים על ידי המזרון הישן. כמו למשל – במידה והשינה שלכם איננה רציפה או איננה איכותית. או באם אתם מקיצים בבוקר עם כאבי גב. או באם נוצרו כל מיני גושים במזרון, משקעים של מבנה הגוף שלכם. או שפשוט לא לכם יותר לשכב עליו, מכל סיבה שהיא. כנראה שהגיע הזמן להחליף את המזרון הישן במודל חדיש יותר.

האם יש רק סוג אחד של מזרון?

בוודאי שאין רק סוג אחד של מזרון. יש המון סוגי מזרונים, כאשר כל אחד ימצא לנכון לבחור בסוג אחר, בהתאם למשקל גופו, האם זאת מיטה זוגית ומה הם הרגלי השינה של השותף למזרן, והאם אוהב יותר מזרן קשה או מזרן רך. אחד מן הסוגים השכיחים של המזרון הוא הספוג. מדובר אודות מזרן בסיסי, שעלותו סבירה בהחלט. המזרון הזה מספק רק תמיכה בסיסית, והמאפיינים שייחודיים לו אינם מיוחדים יתר על המידה. במידה ותבחרו במזרוני ספוג משודרגים יותר, הדבר יבוא בחשבון של התמחור שלו. יש גם מזרוני ויסקו. מזרנים אלה מתאימים למי שתר אחרי התאמה אישית ונוחות מרבית. אבל רגע לפני שתרכשו אותו, משמעותי שתנסו אותו פיסית, מכיוון שלא כולם מוצאים אותו כנוח או כמתאים לשנת לילה ארוכה.

מאמרים מומלצים